2:1
13:30, 3 grudnia
Pewna wygrana z rezerwami Köln
komentarze: 2
Dzień po porażce w Karlsruhe, drużyna VfL Bochum rozegrała pierwszy z zaplanowanych na listopad sparing, w którym odniosła pewne zwycięstwo (4:1) z rezerwami FC Köln.

Po pierwszej połowie nic jednak nie wskazywało na końcowe powodzenie. Drużyna "Koziołków" prowadziła od 31. minuty po bramce Borsa. Po przerwie szybkie odpowiedzi Novikovas oraz Güla odmieniły losy spotkania. Kolejne trafienia dołożyli Ćwielong oraz Pavlidis dzięki czemu zwycięstwo nad czwartoligowcem.

VfL Bochum: Riemann - Wijnaldum, Cacutalua, Simunek (60. Meyer), Niepsuj - Gül (60. Pellio), Saglam (70. Pavlidis), Terrazzino - Cwielong, Rafael, Novikovas (70. Kader)

1. FC Köln: Müller (46. Bacher) - Mabanza (46. Clemens), Hübers, Mavraj, Capkin (46. Scepanik) - Hoffmann, Tabaku (46. Kuehlwetter), Schaal (46. Hartel), Mohammed (46. Ban) - Bors (46. Cueto), Zinke (62. Sarikaya)

Bramki: 0:1 Bors (31.), 1:1 Novikovas (56.), 2:1 Gül (57.), 3:1 Cwielong (62.), 4:1 Pavlidis (79.)

Sędzia: Florian Exner
dodał: VFL, dnia: 10.11.2015, 16:52
#1 VFL, 10.11.2015, 16:55
Dlaczego bramkostrzelny (nie mówię akurat o tym meczu) ze sparingów Rafael oraz Pepe nie dostają szansy na grę w pierwszym składzie? Przecież w obliczu tak beznadziejnych rezultatów w ostatnim czasie należy wnieść jakieś zmiany. Po co myśmy w ogóle go sprowadzali skoro on w ogóle nie ma okazji się wykazać. To samo Pepe. Początek sezonu jeszcze jak łapał się do kadry meczowej jeszcze jako tako wyglądał. Czas przejrzeć na oczy Panie Verbeek.
#2 VfLGliwice, 11.11.2015, 18:49
A) Sparing a mecz o stawkę to dwie różne pary butów.
B) To nie jest tak że gramy źle. Gramy przyzwoicie i łapiemy bramki głównie przez błędy obrony. Potem siada cała drużyna. Moim zdaniem problem siedzi bardziej w głowach, nie w personelu który jest na boisku.

8.Duisburg16-322