DVV-Stadion, Dresden
13.00, 26 listopada
Zwycięstwo w sparingowych Ruhrpott-Derbach!
komentarze: 3
W piątkowy wieczór, w blasku jupiterów i przy komplecie publiczności piłkarze VfL Bochum sprawili nie lada sensację, pokonując na Ruhrstadion w ostatnim, przedsezonowym sparingu Borussię Dortmund 2-1.

Do przerwy gospodarze prowadzili 1-0. Bramkę w 33. zdobył Marco Terrazzino, który otrzymał podanie na wolne pole i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. Po przerwie, w 59. minucie wynik spotkania na 2-0 podwyższył Tim Hoogland. Nowy nabytek VfL pięknym uderzeniem z prostego podbicia sprzed szesnastki nie pozostawił Burki żadnych szans na obronę.

10 minut przed końcem bramkę kontaktową dla gości strzelił Jeremy Dudziak. To jednak było wszystko na co stać było piłkarzy z Dortmundu. VfL dzięki świetnym postawom swoich bramkarzy: Andreasa Luthe i Manuela Riemanna więcej goli nie straciło i zwyciężyło w sparingu z BVB 2-1.

Tym meczem ekipa Gertjana Verbeeka oficjalnie zakończyła przygotowania do nowego sezonu. W najbliższy weekend na niemieckie stadiony powróci 2. Bundesliga, a na swój pierwszy mecz VfL uda się w niedzielę do Paderborn.

VfL Bochum: Luthe (46. Riemann) – Wijnaldum (46. Perthel) – Bastians – Fabian (68. Simunek) – Celozzi – Hoogland (77. Weis) – Losilla – Terrazzino (46. Gregoritsch) – Haberer – Bulut – Terodde (77. Rafael)

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek (62. Stenzel) – Hummels (62. Ginter) – Sokratis (62. Subotic) – Schmelzer (62. Durm) – Bender (62. Maruoka) – Gündogan (62. Kampl) – Reus (46. Castro) – Kagawa (46. Hofmann) – Mkhitaryan (62. Dudziak) – Aubameyang (62. Weigl)

Bramki: 1:0 Terrazino (33.), 2:0 Hoogland (59.), 2:1 Dusziak (80.)

Widzów: 28,000

Sędzia: Storks (Vehlen)
dodał: VFL, dnia: 17.07.2015, 22:57
#1 VFL, 17.07.2015, 22:59
Brawo, brawo, brawo! Die nummer 1 im Pott sind wir!!!!

Teraz czas na Paderborn!
#2 rafcio, 18.07.2015, 07:08
oby tak dalej...dawac tego Eisfelda...
#3 VfLGliwice, 18.07.2015, 10:05
Oby tylko nie było Vorbereitung hui, Liga pfui...

ZDJĘCIE TYGODNIA
Bramki Tima Hooglanda i Johannesa Wurtza strzelone w ciagu jednej minuty zapewniły Niebiesko-białym punkt w starciu z Sandhausen.